درباره رناپ

مجموعه دانش‌بنیان رِناپ با حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دنبال توسعه دانش فنی با تکیه بر ظرفیت‌های بالقوه داخلی برای تولید فرآورده‌های زیست‌فناورانه دارویی و پیشگیرانه مبتنی بر فناوری mRNA است. رِناپ در واقع فارسی شده مخفف messenger RNA یا همان آر. انای پیامبر است که در فرهنگستان «رِنای پیک» و «رِناپ» هم‌ارز mRNA در نظر گرفته‌ شده است.

اولین فعالیت‌های مجموعه در سال 1396، تولید رِناپ‌های  GFP  و  VEGF-A بود. همزمان با این فعالیت‌ها زیرساخت تولید واکسن‌های سرطان با این فناوری در مجموعه رِناپ فراهم شد. در پی شیوع جهانی ویروس کرونا در اواخر سال 1398 با در اختیار داشتن دانش و زیرساخت فنی، توسعه واکسن‌های پیشگیرانه به خصوص واکسن کرونا با نام تجاری کُرِناپسین با حمایت ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دستور کار قرار گرفت و با توجه به راهبردی بودن این دانش و کمبود‌های ناشی از تحریم، سایر زیرساخت‌های مورد نیاز نیز توسط دانشمندان و فناوران مجموعه رِناپ پایه‌گذاری و فراهم شد.

محصولات رِناپ

شرکت رِناپ دورنمای بلندی در مسیر شکوفایی و پیشرفت در حوزه پزشکی مبتنی‌بر اسیدهای نوکلئیک بویژه mRNA (رِناپ) دارد. این هدف‌گذاری، طیف متنوع و گسترده‌ای از فعالیت‌ها در حوزه‌های بالینی (شامل پیشگیری و درمان)، تحقیقات، تولید مواد اولیه و حتی ابزار و دستگاه‌های مورد نیاز در تولید و رهایش رِناپ در مقیاس آزمایشگاهی و صنعتی در بر می‌گیرد.

خانواده رِناپ

بی‌شک اولین مخاطبان یک شرکت نیروی انسانی آن است. میزان ساعاتی که یک فرد در سازمان و با همکاران خود می‌گذراند بعضاً بیشتر از مدت زمانی است که با خانواده سپری می‌کند از این رو ایجاد محیطی ایمن و آرام و ارتباط بین افراد حائز اهمیت است. هم‌افزایی یک تیم در گروی همدلی و صمیمیت در عین مناسبات اداری رسمی است تا بتوانند اهداف عالیه خود و سازمان را دنبال کنند.

همراهی با رِناپ

پیشبرد اهداف هر سازمانی در گروی هم‌افزایی با نهاد‌های راهبردی و شرکای تجاری و علمی است. شرکت رِناپ از این قاعده مستثی نبوده و به منظور تسریع اهداف بلند‌پروازانه خود و نهادینه کردن باور توانستن در بین متخصصان، محققان و دانشجویان کشور به عنوان الگوی موفق تولیدی و پژوهشی در عرصه فناوری‌های نوین زیست‌پزشکی شرکایی را برگزیده است. شرکای رِناپ در سه رده شرکای راهبردی شامل نهادها و سازمان‌های دولتی حامی فعالیت‌های دانش‌بنیان، شرکای تجاری شامل سازمان‌های و شرکت‌های خصوصی سرمایه‌گذار یا همکار و شرکای علمی نظیر دانشگاه‌ها و سایر شرکت‌های دانش‌بنیان قرار می‌گیرند.

مجموعه رِناپ با استناد به پژوهش‌های کاربردی و استفاده از فناوری‌های نوین، با پشتیبانی و همت نیروهای متخصص و زیرساخت منحصر به فردی که در کشور فراهم کرده است در برخی از فعالیت‌های ذکر شده گام‌های آغازین و مهمی را برداشته است. از این رو از متخصصان، دانشمندان، علاقمندان و صاحبان سرمایه جهت همکاری و مشارکت در طرح‌های مختلف این مجموعه دعوت به عمل می‌آورد تا در کنار یکدیگر شاهد شکوفایی فناوری و سربلندی ایران عزیز باشیم.

رِناپ در شبکه‌های اجتماعی