دکتر حیدرمحمدی: mRNA یکی از اتفاقات روز دنیا است که خوشبختانه کشور ما نیز از آن مستثنی نیست.

دکتر سیدحیدر محمدی، رئیس سازمان غذا و دارو، ورود به حوزه mRNA و تولید داروهای با تکنولوژی بالا را ارزشمند خواند و گفت: mRNA یکی از اتفاقات روز دنیا است که خوشبختانه کشور ما نیز از آن مستثنی نیست.

به گزارش مجله خبری غذا و دارو دکتر محمدی در اولین سمپوزیوم mRNA در نظام سلامت گفت: کشور ما سهم بسزایی را از داروهای های‌تک (high-tech) در اختیار دارد و این سهم هرساله نیز افزایش می‌یابد. امیدوارم به‌زودی شاهد اولین محصولات دانش‌بنیان در حوزه mRNA  باشیم.

دکتر محمدی دراین‌باره افزود: یکی از دغدغه‌های محققان ورود به بازار مصرف است؛ ‌البته ورود به حوزه تولید قدری دشوار است و نیاز به صبر و استقامت دارد و قطعا اگر حمایت مردم، دانشمندان و پژوهشگران نباشد، محصولات ما رشد نمی‌کند. لذا لازم است در حوزه بازار همگی کمک کنند تا تبدیل به یک قطب شویم.

شایان ذکر است اولین سمپوزیوم mRNA در نظام سلامت هفته گذشته به همت شرکت دانش‌بنیان رناپ با هدف معرفی و تبیین نقش فناوری mRNA در نظام سلامت برگزار شد. در این سمپوزیوم که با حضور دانشجویان و فعالان حوزه بایوتک در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، کارشناسان و پژوهشگران شرکت رناپ به تشریح نقش تکنولوژی mRNA در توسعه درمان بیماری‌ها و اقدامات این شرکت در این زمینه‌ها پرداختند.//

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *