کسب جایزه KANS برای توسعه دستگاه نانوسنتز ذرات نانولیپیدی

هفته گذشته طی مراسمی در بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) دوست و همکار عزیزمان جناب آقای دکتر علی موسوی شائق مدیر عامل شرکت ریزسامانه بهبود درمان موفق به دریافت جایزه KANS بابت فعالیت‌های ارزنده ایشان تیم‌شان در طراحی و تولید دستگاه نانوسنتز شدند.

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مهندسان شرکت ریزسامانه بهبود درمان (اولین شرکت‌ مشتق شده از مجموعه رِناپ) زیر نظر جناب آقای دکتر موسوی شائق دستگاه نانوسنتز ذرات نانولیپیدی را در دو سطح آزمایشگاهی و صنعتی توسعه داده‌اند که نوع صنعتی آن به زودی در تولید انبوه واکسن‌های mRNA شرکت رِناپ مورد استفاده قرار خواهد گرفت. دستگاه نانوسنتز که نمونه آن در دنیا با نام تجاری نانواسمبلر شناخته می‌شود به عبارتی ابزاری است که ساخت ساده، سریع، قابل تکرار و مقرون به صرفه نانوذرات زیست‌فعال هوشمند را برای استفاده در توسعه انواع داروهای پزشکی امکان پذیر می‌کند. دستگاه نانوسنتز با استفاده از اختلاط بهینه کنترل شده دو محلول فرمولاسیون در یک تراشه میکروفلوییدیکی، امکان تولید انواع نانو حامل‌های دارویی لیپیدی و پلیمری با بالاترین اثر بخشی را فراهم می‌کند.

شایان ذکر است مراحل کیفیت سنجی و ارزیابی‌های آزمایشگاه و تحقیقاتی دقیق دستگاه‌های نانوسنتز آزمایشگاهی (با نام تجاری Insight) و صنعتی (با نام تجاری Inspire) در مجموعه رِناپ و تاییدات این شرکت در قالب همکاری دوجانبه صورت پذیرفته است. هم‌اکنون دستگاه‌های مذکور قابل عرضه به علاقمندان، محققان و تولید کنندگان داخلی و خارجی است.

جایزه KANS یکی از جوایز بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) است که هر ساله به پژوهشگران، مبتکران، دانشجویان و اساتید زیر 45 در هر یک از حوزه‌های آب، محیط زیست و انرژی؛ بهداشت و پزشکی فناوری اطلاعات و ارتباطات؛ حمل و نقل؛ اقتصاد، بانکداری و دارایی اهدا می‌شود. جایزه KANS همانطور که از اسم آن پیداست (Knowledge Application and Notion for Society) در راستای کاربردی نمودن علوم برای بهبود کیفی جوامع راه‌اندازی شده است.

جناب آقای دکتر علی موسوی شائق عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و پژوهشگاه بوعلی و مدیر عامل شرکت ریز سامانه بهبود درمان بوده که این موفقیت شایسته را خدمت ایشان و همکارانشان تبریک عرض می‌کنیم.

اطلاعات بیشتر:KANS (mstfdn.org)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *