فرم ثبت‌نام مطالعه واکسن کرناپسین

1
2
3
4
5
به سامانه‌‌ ثبت‌نام داوطلبان برای شرکت در مطالعه واکسن کرناپسین خوش آمدید.

هدف از این ثبت نامِ داوطلبانه، حضور و مشارکت در مطالعه بالینی فاز یک واکسن کرناپسین اولین واکسن ایرانی برپایه (mRNA) است.
نکات کلی:
- در این مطالعه بزرگسالان سالم در محدوده سنی 18 تا 50 سال شرکت کرده و یک دوز واکسن کرناپسین یا واکسن نما را دریافت خواهند کرد.
- برای شرکت در این مطالعه از شرکت‌کنندگان هیچ هزینه‌ای دریافت نخواهد شد و انجام آزمایشات و معاینات و اقامت در محل انجام مطالعه کاملا رایگان خواهد بود.
- پس از ثبت‌نام و بررسی اولیه‌ اطلاعات، در صورتی که امکان ورود به مطالعه وجود داشته‌ باشد، مجریان مطالعه با شما تماس خواهند گرفت، به تمامی سوالات شما پاسخ داده خواهد شد و برای حضور در مرکز مطالعه با شما هماهنگ می‌شود.
- جهت اطلاعات بیشتر و پاسخ به سوالات شما، با شماره 09025291765 تماس حاصل فرمایید.

لطفا قبل از ثبت نام تمامی موارد زیر را با دقت مطالعه و سپس ثبت نام خود را تکمیل کنید.
 • این مطالعه مجوز‌های لازم از سازمان غذا و دارو و کمیته ملی اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را دریافت کرده است.
 • ثبت نام و شرکت در این مطالعه کاملا داوطلبانه است و هیچ گونه اجباری برای شرکت در این مطالعه وجود ندارد.
 • ثبت نام در این سامانه به منزله‌ ورود شما به مطالعه نیست، قبل از ورود به مطالعه، وضعیت سلامت شما و تمامی معیارهای تعیین شده برای ورود به مطالعه بررسی خواهند شد.
 • درصورتیکه شرایط شما به شکلی بود که به عنوان شرکت کننده انتخاب شدید، قبل از ورود به مطالعه، در تماس تلفنی با مجریان مطالعه و همچنین جلسه حضوری با محققان مطالعه می‌توانید تمامی سوالات خود را بپرسید و بعد از آگاهی کامل از شرایط حضور در مطالعه، فرم رضایت‌نامه امضا خواهد شد، یک نسخه از رضایت‌نامه در اختیار شما و نسخه دیگر در اختیار مجریان مطالعه قرار خواهد گرفت.
 • شما می‌توانید هر زمانی بعد از ورود به مطالعه، با اطلاع به محققان مطالعه، از شرکت در ادامه مطالعه انصراف دهید.
 • مدت زمان حضور در این مطالعه برای هر شرکت‌کننده 12 ماه پس از تزریق واکسن است. در مدت مطالعه شما 8 بار مراجعه حضوری به محل برگزاری مطالعه خواهید داشت. بسته به اینکه در مطالعه در چه گروهی قرار بگیرید، ممکن است به مدت 2 روز در هتل محل برگزاری مطالعه اقامت داشته باشید. توضیحات کامل در این رابطه در جلسه حضوری با محققان در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
 • شرکت‌کنندگان در این مطالعه باید سالم و در محدوده سنی 18 تا 50 سال باشند.
 • تنها افرادی می‌توانند در این مطالعه شرکت کنند که از واکسن‌های COVID-19 موجود، فقط دو دوز واکسن سینوفارم را دریافت کرده باشند و از زمان دریافت دوز دوم حداقل سه ماه گذشته باشد.
 • در این مطالعه شما در یک نوبت به صورت تصادفی واکسن کرناپسین یا واکسن آسترازنکا را به عنوان دوز سوم دریافت خواهید کرد. برای هر داوطلب احتمال دریافت واکسن کرناپسین 80 درصد و واکسن آسترازنکا 20 درصد است. حداقل به مدت سه ماه پس از دریافت واکسن، از اینکه کدام واکسن را دریافت کرده‌اید اطلاع نخواهید داشت.
 • در مدت اجرای مطالعه بالینی در ویزیت‌های حضوری و تلفنی وضعیت سلامت شما به طور کامل توسط محققان بررسی خواهد شد و عوارض احتمالی ایجاد شده در اثر تزریق واکسن تا زمان برطرف شدن کامل پیگیری و درمان خواهند شد.
 • شماره تماسی در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا در صورت ایجاد عوارض احتمالی در هر زمانی، به مجریان مطالعه اطلاع دهید و بررسی و اقدامات کامل برای برطرف شدن این مشکلات انجام خواهد شد.
 • در طول مدت مطالعه کمیته‌ای متشکل از افراد متخصص و مستقل از مجریان مطالعه (هیئت DSMB) اطلاعات سلامتی شرکت‌کنندگان را بررسی خواهند کرد تا مطالعه با حداکثر ایمنی برای شرکت‌کنندگان اجرا شود.
 • به منظور حفظ سلامت مادر و فرزند، امکان شرکت خانم‌های باردار و شیرده در این مطالعه وجود ندارد و پس از ورود به مطالعه نیز طبق توضیحاتی که در جلسه حضوری با محققان در اختیار داوطلب قرار خواهد گرفت، باید در مدت زمان مشخصی از بارداری پیشگیری شود.
 • برای شرکت در این مطالعه از شما هزینه‌ای دریافت نخواهد شد و انجام آزمایشات و معاینات و اقامت در هتل محل انجام مطالعه کاملا رایگان خواهد بود، همچنین درصورت بروز عوارض احتمالی، هزینه درمان نیز رایگان خواهد بود.
 • طبق قوانین سازمان غذا و دارو و کمیته اخلاق تمام اطلاعات شخصی افراد شرکت‌کننده در مطالعه محرمانه خواهد بود.